Česky Deutsch
Arrival
Departure
Skip Navigation Links

Pivotel MMX

Lety


Pivotel MMX
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Description:

The MMX hotel is fully barrier free, and the restaurant welcomes children and dogs.  All the interiors are non-smoking and the restaurant has a children's play area.  The restaurant has wifi internet.

30 rooms are available as single or double rooms for a total capacity of 57 guests. 

The restaurant can serve as a large conference room or ballroom and a separate meeting room for 30 people has a projector, flipcharts and wifi.  Upon request,  the restaurant can provide bufet tables, a stage, and screen and projector for presentations.

The parking lot can park 50 autos and up to 4 buses. 

The MMX microbrewery is a member of the European Beer Consumers Union - ECBU.  Our beer is on tap in the restaurant and can be taken with you in 2 liter PET bottles and 10, 15, 30 and 50 liter bottles and kegs.

 

 

Location:

Okolí pivotelu je rájem cykloturistiky a v Letech naleznete hned dvě cyklostezky – náročnou a rekreační. Červeně značená je určena pro náročné cyklisty. Začíná u tenisového kurtu Sokola Lety, pokračuje podél řeky Berounky až k železničnímu mostu Mokropsy. Odtud ostře stoupá až na hřebeny Brd. Dále pak krásnými brdskými lesy na Černolické skály, Pláštík, Skalku a přes Kytínské louky do Haloun. Z Haloun vede trasa k Jezírku, na Babku a odtud po značkách do Řevnic. Cílem jsou Lety. Stezka je dlouhá 42 km. Druhá, modře značená je určena pro rekreační cykloturistiku. Začátek trasy je stejný - podél řeky Berounky až k železničnímu mostu Mokropsy. Zde se modrá značka odděluje. Vede přes železniční most na druhý břeh Berounky. Po krátkém stoupání vás dovede na Vráž. Dále se dostanete do Solopysk, Třebotova, Kaly a Vonoklas. Odtud přes Roblín na Mořinu, Pod Dračí Skálu a Karlštejn, pak na Mořinku a Karlík. Stezka opět končí v obci Lety.

KULTURNÍ PAMÁTKY
Pouhých 8 kilometrů od pivotelu se nachází hrad Karlštejn, který založil roku 1348 král český a císař římský Karel IV, a patří mezi naše nevýznamnější středověké památky. Opačným směrem, o kousek dál se nachází Křivoklát, jeden z nejstarších českých hradů, jehož počátky sahají do 12. století. Na nedaleké Dobříši se pak nachází rokokový zámek rodu Colloredo-Mansfeldů s krásným francouzským parkem, který se stal útočištěm mnoha významných českých umělců.

MMX Pivotel je účastníkem turistického projektu Karlštejnské šachy, který byl slavnostně otevřen právě u nás. Okruh v sobě skrývá dvě nej. Jednak je s více než 72 kilometry nejdelším okruhem a také je označen šachovými figurami, které jsou zapsány v České knize rekordů jako největší.
Turistický okruh spojuje nejzajímavější místa Karlštejnska a navazuje na něj i 6 nových místních naučných stezek. Černá šachová figura pěšce před budovou pivotelu je reprezentantem této stezky. 

GOLF
Pro milovníky golfu je v dosahu pivotelu 7 golfových hřišť. Například golfový klub Karlštejn, Líšnice, Zbraslav, Beroun a Vysoký Újezd.

 

PŘÍRODNÍ PAMÁTKY
Jen 17 kilometrů od pivotelu naleznete Koněpruské jeskyně. Tento třípatrový jeskynní systém s krápníkovou výzdobou, vznikl v devonských vápencích, starých až 400milionů let. Jedinečnost těchto jeskyň je v opálonosné výzdobě a vzácných paleontologických nálezech. Nádherným přírodním úkazem je také 7 kilometrů vzdálený bývalý lom Amerika, ve kterém se natáčel např. populární film Limonádový Joe.

Accommodation:

The Hotel MMX prides itself in modern barrier free accomodation using non-alergenic fabrics.  Each of the 30 rooms have  29 channel TV and internet,air conditioning. The rooms come in one and two bed rooms.

Board:

MMX Beer

We have our own light colored bottom fermented Pilzener style beer on tap.    We brew it ourselves using Moravian and Czech malt, Saaz Hops, and infant quality water from our sixty meter deep well.   Beers of 10  and 12 degree quality are always on tap but we occasionally brew and sell dark, half-dark, wheat and top fermented beer. 

The brewery itself is fully automated modern technology and is overseen by beer master Josef Korbel.

 
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz