Česky English
Anreise :
Abreise :
Skip Navigation Links > Home > Tschechische Republik > Vysočina > Mohelno > Chalupa Mohelno 127

Chalupa Mohelno 127

Mohelno


Chalupa Mohelno 127
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Beschreibung:

Rodinný dům 3+1 pro 10 osob s velkou uzavřenou zahradou a Wifi připojením. V domě jsou 3 ložnice s TV a jídelna se zařízenou kuchyní, sklokeramickým sporákem, lednicí, automatickou pračkou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí. Dále 2 koupelny a 2WC.
Na zahradě je posezení s grilem a velkým slunečníkem. K využití je bazén 5,5m se solárním ohřevem a lehátky, trampolína 3 m s ochranou sítí, ruské kuželky, stolní tenis, badminton, elektronické šipky. Možnost zapůjčení horských kol. Pro děti je zde pískoviště s hračkami, prolézačkou a houpačkou. K dispozici je i dětská postýlka. V obci (300m) je dětské hřiště. Parkování u domu.
Na přání Vám objednáme "bečku, štěně" piva
(Plzeň, Kozel, Gambrinus, Dalešice).
Vybrat si také můžete z nabídky kvalitních moravských vín
a domácích pálenek a kvalitníko medu od vlastních včel.

Lage:

     Městys Mohelno se nachází na náhorní plošině na levém břehu řeky Jihlavy, jihovýchodně od okresního města Třebíč, kraj Vysočina.
Žije zde asi 1500 obyvatel. Dominantou obce je kostel Všech svatých, renesanční budova radnice z r. 1546 – dnes sídlo obecního úřadu a knihovny, barokní fara, socha sv. Jana Nepomuckého a empírová budova školy. Žulový pomník s básní Jana Skácela připomíná činnost partyzánské skupiny Josefa Hybeše, z níž mnozí položili své životy v boji proti fašistům.
        Okolí Mohelna nabízí vynikající příležitosti pro turistiku i rekreační pobyty. Údolí řeky Jihlavy a Oslavy s četnými meandry, skalnatými úbočími i hlubokými lesy je vyhledáváno tuzemskými i zahraničními návštěvníky. Oblast je rájem rybářů a roste zde spousta hub. Zdejší kraj má co nabídnout jak milovníkům krásné přírody, tak i milovníkům umění a historie.


Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step
Chráněné území o rozloze 57 hektarů v sousedství obce Mohelno, je unikátní svou flórou a faunou, které jsou kromě geografické polohy a klimatických poměrů ovlivněny i substrátem, kterým je silně bazický hadec. Díky tmavému hadci, který dobře akumuluje teplo, a sklonem skal k jihu , je zde značně vyšší teplota než v okolí. Od r. 1997 byla obnovena pastva ovcí na náhorní plošině. Návštěvníci musí respektovat zákaz vstupu mimo vyznačené stezky.
Rozhledna Babylon
Nachází se na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Kromě celkového architektonického pojetí je zde zajímavé množství fresek ve vyhlídkovém patře, ztvárňující znamení zvěrokruhu. Je přístupná od května do září o víkendech a svátcích od 13:00 do 17:00 hodin. Na jinou dobu se mohou návštěvníci domluvit na tel.  568 645 317 .
Dalešická přehrada
Od r. 2007 se můžete svézt parníkem Horácko s kapacitou 150 cestujících. Ceny jízdenek a pevný jízdní řád se čtyřmi zastávkami v Kramolíně, Dalešicích, Hartvíkovicích a Koněšíně najdete na adrese www.dalesickaprehrada.cz/lodni-doprava.php.
Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice
Rozkládají se v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice a patří k překrásným a ekologicky nejčistším oblastem ČR, s romantickými zákoutími řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody.

Vlčí kopecLovecký zámek z r. 1830 – stojí na zalesněné stráni vysoko nad řekou Oslavou. Kolem se rozprostírá rozsáhlý park. Asi 1 km severně od zámku se nachází pavilón Gloriet - nově opravená romantická stavba otevřené besídky.

Památník Bible kralické
Nachází se 10 km od Mohelna v Kralicích nad Oslavou. Zde v 16. století nalezla útočiště tajná bratrská tiskárna. Nejvýznamnějším produktem tiskárny byla šestidílná tzv. Bible kralická. V létě otevřeno denně kromě pondělí od 8:00 – 16:00 hodin.
Hrady a zámky
Zámek Moravský Krumlov (14 km)
Klášter Rosa Coeli Dolní Kounice (25 km)
Zámek Telč UNESCO (65 km)
Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (20km)
Barokní zámek patří k nejmohutnějším architekturám1. pol. 18. stol. u nás i v Evropě. Řadí se mezi nejnavštěvovanější památky Vysočiny.http://www.zamek-jaromerice.cz
Zámek Náměšť nad Oslavou (14km)
Zámek patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. stol. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v létech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes. http://www.zamek-namest.cz/ Muzeum A. Muchy a V. Menšíka v Ivančicích (12km)
Muzeum secesního malíře a grafika Alfonse Muchy se nachází v nově zrekonstruované renesanční budově Staré radnice. Expozice Vladimíra Menšíka je sestavena z osobních věcí, dokumentů a fotografií z mnoha filmů, ve kterých známý herec účinkoval. Po celou dobu prohlídky nás provází hlas tohoto nezapomenutelného komika. http://kic.ivancice.cz/
Bazilika sv. Prokopa a Židovské město s hřbitovem v Třebíči (UNESCO) (30km)
Bazilika byla původně opatským chrámem zasvěceným Panně Marii. Ve 13. století se stal součástí benediktinského kláštera a patří ke skvostům středověkého románského stavitelství s gotickými prvky. Židovská čtvrť v Třebíči je mimořádně zachovalým dokladem židovské kultury na Moravě a je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele zapsanou v UNESCO. Návštěvník Židovské čtvrti se ocitne v tajemné atmosféře křivolakých uliček, temných zákoutí a klenutých průchodů. K Židovské čtvrti patří i hřbitov s 11.000 hroby a 3.000 kamennými náhrobky. http://www.mesto-trebic.cz
Zámek Budišov (20km) Zoologická sbírka obratlovců z celého světa.
Zámek Jevišovice (20km) Umění skalních maleb, depozitář lidového nábytku.
Zámek Oslavany (10km) Muzeum hornictví a energetiky a Hasičské muzeum s końskými stříkačkami, pumpami a hasičskou výzbrojí.
Zámek Velké Meziříčí (40km) Muzeum silnic a dálnic.
    emplštejn je rozsáhlá zřícenina hradu ze 13. století asi 3 km
od obce Jamonice na skále nad řekou Jihlavou. Jsou dochovány zbytky paláce, část plášťového opevnění, brána a zbytky studny. Jeden z mála hradů založený v ČR Řádem templářů.
Asi 8 km od Mohelna.
A další zříceniny hradů Rabštejn, Kraví Hora, Levnov, Holoubek, Kozlov, Lamberk a Sedlecký hrad.
Muzeum železnic ve Zbýšově s možností svezení parní lokomotivou.
Pohádková země na zámku v Dukovanech V pohádkovém světě si můžete prohlédnout více než stovku postaviček skřítků, čertíků, vodníků, rusalek, hejkalů a mnoha dalších pohádkových bytostí.
Přírodní rezervace Velká skála, Malá skála, Mohelnička, Kozének, Biskupský kopec a Přírodní park Rokytná
najdete zde vzácné druhy rostlin a živočichú.
Možnosti koupání Dalešická přehrada, pláž Hartvíkovice (10km), vodní nádrž Kočičák (1km), koupaliště Lhánice, náhon k mlýnu na řece Jihlavě (3km), Krytý bazén v Nové Vsi nebo Hrotovicích (10km.)
Informační centrum JE Dukovany s nejmodernější audiovizuální technikou a funkčními modely technologie elektrárny.
Informační centrum vodní elektrárny Dalešice zde můžete navštívit výrobní prostory a podzemí nejvyšší sypané hráze v ČR. Houbařský ráj
Lesy v okolí Mohelna jsou plné malých, malinkých, velkých a obrovských hub. Každý kdo nás navštíví v období houbařské sezóny, tak by rozhodně neměl ráno zahálet.( Mohl by přijít o pár plných košíků.)
Rybáři si přijdou na své
Každý rybář, který vlastní prut a rybářský lístek, by si je měl vzít sebou. Na řekách Jihlavě a Oslavě se ryby chytají přímo samy. Nevěříte? ... Vyzkoušejte. Ale i ten kdo nevlastní prut ani lístek si může zachytat na soukromém revíru v Ivančicích (vybavní zapůjčujeme).
Také je možno rybařit na Dalešické a Mohelenské přehradě a blízkých rybnících. Voda v řece Jihlavě je tak čistá že v ní žijí raci.
Pro milovníky skálolezectví blízké skály "Baby".
Pro milovníky piva
Nedaleký pivovar z filmových Postřižin v Dalešicích s muzeem Rakousko-Uherského pivovarnictví. Dále pak zámecký pivovar v Oslavanech s možností prohlídky.
Cyklostezky
Možnost zapůjčení horských kol z naší "žluté flotily".
Pro podrobný popis Pivovarské, Hornické, Energetické a Templářské stezky
klikněte na tento odkaz: popis cyklostezek
PIVOVARSKÁ
Z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových Postřižin. Trasa: Vhodná pro krosová a horská kola. Ketkovský mlýn (údolí Oslavy), rozhledna Babylon, hráz přehrady Dalešice, pivovar Dalešice, kolem zříceniny hradu Rabštejn, Mohelenská hadcová step, Biskupský kopec.
Cyklomapa       Popis stezky
ENERGETICKÁ
Od historie do současnosti energetiky přes dvě přehrady na řece Jihlavě. Zámek Oslavany, přehradní hráz Mohelenské přehrady, Mohelenská hadcová step, IC Elektrárny Dukovany, hráz Dalešické přehrady, rozhledna Babylon. Délka 48 km.
Cyklomapa       Popis stezky
TEMPLÁŘSKÁ
Okruhová tématická cyklostezka Templářská. Kolem zřícenin hradů na Oslavě a Jihlavě za pivem Templář 5170, 5199, 403, 403a, 403, 5170 a modré pásové značení Oslavany, Templštejn. Délka 39km.
Cyklomapa       Popis stezky
HORNICKÁ Tématická okruhová cyklostezka Hornická. Od kouzelného údolí Oslavy k Bílému potoku bývalým Rosicko-oslavanským kamenouhelným revírem za hornickými památkami. 5173, 5171, 5193, 5189, 5199, 5170 a červené pásové značení. Zámek Oslavany. Délka 50 km. Krátký okruh: Délka 25 km.
Cyklomapa       Popis stezky
Mlynářská stezka
Mlynářská stezka je tématická nadregionální cyklistická trasa, jejíž hlavním motivem je historie mlynářství. Navržená trasa, jejíž délka dosahuje 184,8 km. Trasa začíná v Novém Městě na Moravě a končí v Dolním Rakousku. Cílovým bodem je hraniční přechod Čížov-Hardegg (pouze pro pěší a cyklisty). Zde se Mlynářská stezka napojuje na síť cyklotras a cyklostezek v Dolním Rakousku které kopírují vodní toky, na nichž leží jednotlivé mlýny.
http://www.mlynarskastezka.cz/

Unterkunft:

Ložnice 2 třílůžkové a 1 4 lůžková

Verpflegung:

Vlastní vaření nebo u Staňků v Mohelně a vesnicích a městech v okolí.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz