English Deutsch
Příjezd :
Odjezd :
Skip Navigation Links

Chata Vernířovice 28

Vernířovice


Chata Vernířovice 28
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Chata se nachází v klidném místě ve volné zástavbě v podhorské neprůjezdné obci u lesa 12 km nad Šumperkem s možností vlastního vaření. Je umístěna u horského potoka s pěkným výhledem na hlavní hřebeny Jeseníků. Jde o ubytování až dvou rodin, skupiny nebo páru v počtu do 10 a vyjímečně 12 osob. Rekonstruovaný lyžařský vlek je vzdálen 400 m od chaty. Za vhodných sněhových podmínek je možné na lyžích od chaty k vleku. Další vlek je v obci 2 km u chaty Brněnky. Vhodné pro lyžařské pobyty rodin s dětmi, domácími zvířaty, horské tůry a cykloturistiku. V r. 2014 byla realizována nádherná dřevěná přístavba s další společenskou místností vybavenou jídelním stolem, TV a krytou terasou s výhledem na hory a přímým vstupem do zahrady s lehátky na opalování, ping - pongovým stolem, trampolínou atd. V přízemí jsou 2 společenské místnosti a v podkroví 3 ložnice každá se 4 lůžky, 2 samoat. WC a 2 koupelny. Všechny místnosti jsou vybaveny televizí a satelitními programy i pro děti. Na zahradě jezastřešený bazén o rozměrech 6 x 3 m, hloubce 1,4m se schodištěm a venkovní solární sprchou. Z Vernířovic vede modrá značená turistická cesta na Horní nádrž přečerpávací elektrárny Dl. Stráně a žlutá na Jelení studánku a k Pradědu.

Ústřední topení na pevná paliva s kotlem ve sklepě a garáži, krbová kamna v obývacím pokoji, elektr. topení. Elektr. ohřev zásobníku teplé vody.

Na oploceném pozemku a zahradě je venkovní gril, ohniště, trampolina o průměru 3,6m, ping pongový stůl, elektr. šipky, hřiště na volejbal a nohejbal, dětské houpačky, houpací lavice, lehátka na opalování, mini hřiště s brankami na kopanou a košíkovou, dětské pískoviště, venkovní posezení, lehátka na opalování. V obci je půjčovna čtyřkolek a možnost jízdy na koních. Oplocený pozemek je vhodný pro rodiny s dětmi, starší občany i pro pobyty se psem. Dvě společ. místnosti s televizí a jídelními stoly. Lyže a kola jsou umístěny v garáži chaty.

Umístění:

Podhorská obec Vernířovice leží v pohoří Jeseníky cca. 15 km severovýchodně od Šumperka. Díky své výhodné poloze jsou Vernířovice ideálním místem jak pro letní, tak pro zimní dovolenou. Zvlněná krajina Jeseníků nabízí výborné podmínky k turistice, cykloturistice, k výletům za historickými pamětihodnostmi v okolí, v zimě pak k lyžování. Koupání na termálním koupališti ve Velkých Losinách (9 km) nebo na vodní nádrži Krásné u Šumperku (15 km). Tenisové kurty (1 km) a jízda na koni (0,3 km) v místě. Krytý bazén, squash a posilovna v Šumperku (15 km). Rybaření v Loučné nad Desnou (13 km). Restaurace a nákupy v místě (0,3 km).

Ubytování:

V přízemí je předsíň, obývací pokoj s krbem a satelitním příjmem televize, rozkládacím gaučem, samostatnou kuchyňkou s elektr. dvouvařičem a sporákem na pevná paliva, veškerým nádobím, rychlovar. konvicí, pečící troubou a samostatnou spížkou s ledničkou a mrazákem. Koupelna s vanou a samostatné WC. V podkroví jsou 3 pokoje každý se 4 postelemi takže vetší děti mohou spát samostatně v 3 ložníci. Postele jsou připravené s povlečením. 2 společenské místnosti vybavené jídelními stoly, televizí a pohovkou umožňující oddělené stravování dvou rodin nebo dospělých a dětí. Koupelna s vanou a samostatné WC je v přízemí chaty. Další WC a samostatná koupelna se sprchovým koutem je v nové přístavbě.

Stravování:

Vlastní vaření. Ve vzdálenosti 500m se v centru obce nachází prodejna potravin a 3 restaurace v hotelu a penzionu s možností stravování.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz